Plenáris előadás
2019. NOVEMBER 5. (KEDD)
Oktatás, innováció a tudástársadalom és a mesterséges intelligencia korában
Schanda Tamás miniszterhelyettes – Innovációs és Technológiai Minisztérium
Változások az oktatásban
Dr. Maruzsa Zoltán köznevelésért felelős államtitkár – Emberi Erőforrások Minisztériuma Köznevelésért Felelős Államtitkárság
Pedagógusképzés ma
Dr. Rádli Katalin főosztályvezető-helyettes – Innovációs és Technológiai Minisztérium
A fiatal tehetségek támogatása
Bajor Péter, a Magyar Tehetségsegítő Szervezetek Szövetségének ügyvezető elnöke, a Nemzeti Tehetségsegítő Tanács ügyvezető elnöke
Pedagógus – hivatás vagy küldetés?
Dr. Gloviczki Zoltán elnök – Oktatási Hivatal
Az állami intézményfenntartás jövőképe
Hajnal Gabriella, a Nemzeti alaptanterv megújításáért felelős miniszteri biztos, elnök – Klebelsberg Központ
Digitális tananyag és tartalomfejlesztés az EKE OFI-ban
Valaczka András főigazgató-helyettes – Eszterházy Károly Egyetem Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet
Fókuszban a digitális oktatás kihívásai: digitális oktatási infrastruktúra-fejlesztés – Diákháló Program
Szijártó Zoltán elnök – Kormányzati Informatikai Fejlesztési Ügynökség (KIFÜ)
Duális szakképzési modell a szakképzési centrumokban
Kucsák László, a szakképzési rendszer fejlesztéséért felelős miniszteri biztos, elnök – Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal
2019. NOVEMBER 6. (SZERDA)
Tanulást elősegítő élményalapú technológia – avagy kütyüs vagy kütyümentes legyen az óvoda/iskola?
Dr. Turcsányi-Szabó Márta egyetemi docens, oktatási innovációért felelős dékánhelyettes – Eötvös Loránd Tudományegyetem Informatikai Kar
A pedagógusszerepek változásai a tehetséges tanulók segítésében
Dr. Polonkai Mária c. egyetemi docens, elnök – Nemzeti Tehetségsegítő Tanács, alelnök – Magyar Tehetségsegítő Szervezetek Szövetsége, alelnök – Magyar Tehetséggondozó Társaság
Szakképzésről mindenkinek, avagy a szakképzés továbbfejlesztésének lépései
Dr. Hafiek Andrea főosztályvezető – Innovációs és Technológiai Minisztérium Szak- és Felnőttképzési Szabályozási Főosztály
XVI. World Robot Olympiad™ (WRO) (Lego robotépítési és -programozási verseny)
Világdöntő – Győr, 2019. november 8-10. Rendező: Edutus Egyetem
Szögi Zoltán vezérigazgató – Edutus Zrt.
Az Operaház köznevelési–közoktatási szerepvállalása
O/A – holnapra, avagy a mindennapos éneklésről
Ókovács Szilveszter középiskolai tanár, operaénekes, főigazgató – Magyar Állami Operaház
Közreműködik:
- a Magyar Állami Operaház Gyermekkara,
- Hajzer Nikolett gyermekkarvezető karnagy – Magyar Állami Operaház,
- Kákay István képzési vezető – Magyar Állami Operaház
Tanulási iránytű
Prof. Dr. Csépe Valéria, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja, kutatóprofesszor, egyetemi tanár, az Eszterházy Károly Egyetem Oktatás 2030 Tanulástudományi Kutatócsoport vezetője – Természettudományi Kutatóközpont Agyi Képalkotó Központ
A digitális tartalmak szerepe az oktatásban, a mesterséges intelligencia korában
Prof. Dr. Charaf Hassan, a Mesterséges Intelligencia Koalíció tudományért felelős elnökségi tagja, dékán, egyetemi tanár – Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Kar
A jövő elvárásai és a tudás minősége
Prof. Dr. Csapó Benő egyetemi tanár – Szegedi Tudományegyetem Neveléstudományi Intézet
Az oktatás feladata az egészséges életmód kialakításában
Prof. Dr. h. c. Mocsai Lajos rektor, egyetemi tanár – Testnevelési Egyetem
2019. NOVEMBER 7. (CSÜTÖRTÖK)
Komplex Alapprogram az iskolákban – kihívások, megoldások
Dr. Révész László egyetemi docens, szakmai vezető – Eszterházy Károly Egyetem Komplex Alapprogram
Tanítás és tanulás a digitális térben - az EFOP-3.2.2 fejlesztései
Gábor Béla szakmai vezető - Eszterházy Károly Egyetem Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet
A Tehetségek Magyarországa Program fejlesztései és eredményei
Jávor Balázs stratégiai igazgató – Nemzeti Tehetség Központ
Fejlesztések a testnevelésben és a diáksportban – módszerek, tartalmak, innovációk
Dr. habil. Csányi Tamás PhD szakmai főtanácsadó – Magyar Diáksport Szövetség
A XXI. századi tanár
Prievara Tibor nyelvtanár, a TanárBlog egyik alapítója – Eötvös Loránd Tudományegyetem Apáczai Csere János Gyakorló Gimnázium és Kollégium
Oktatási helyzetértékelés, fejlesztési javaslatok
Horváth Péter elnök – Nemzeti Pedagógus Kar
A nemzetközi tanulói teljesítménymérések és a TALIS-vizsgálat (Teaching and Learning International Survey – Nemzetközi tanítás- és tanulásvizsgálat) tapasztalatai
Brassói Sándor, az OECD PISA-irányítótestületének magyar tagja, köznevelési elnökhelyettes – Oktatási Hivatal
Digitális Kompetencia Keretrendszer az oktatásban
Horváth Ádám divízióvezető – Digitális Pedagógiai Módszertani Központ
Áldás vagy átok az oktatásban a mesterséges intelligencia?
Dr. Aáry-Tamás Lajos oktatási jogok biztosa – Oktatási Jogok Biztosának Hivatala
1. SZEKCIÓ
ÓVODAI NEVELÉS
2019. NOVEMBER 6. (SZERDA)
Az EFOP-3.1.5-16-2016-00001 A tanulói lemorzsolódással veszélyeztetett intézmények támogatása kiemelt projekt óvodai alprojektjében megvalósuló intézményfejlesztések eredményei és jövőképe
Dr. Nadrainé Szent-Gály Viola alprojekt szakmai vezető – Oktatási Hivatal Pedagógiai-szakmai Szolgáltatások Koordinációs Főosztálya, EFOP-3.1.5-16-2016-00001 A tanulói lemorzsolódással veszélyeztetett intézmények támogatása kiemelt projekt
„Óvoda-iskola átmenet” – egy fenntartói felkérésre megvalósult intézményi szakmai felülvizsgálat tapasztalatai alapján
Interaktív szekció
Előadók:
Balog Éva köznevelési szakértő, mesterpedagógus, óvodavezető – Igrici Százszorszép Óvoda
Smizsánszkyné Marján Ida köznevelési szakértő, mesterpedagógus, a Nemzeti Pedagógus Kar Óvoda tagozat elnöke, óvodavezető – Miskolci József Úti Óvoda
Szásziné Sustyák Anna nyugalmazott óvodavezető, köznevelési szakértő, mesterpedagógus
Moderátor: Petránné Képes Gizella köznevelési szakértő, óvodavezető – Miskolci Batsányi János Óvoda
A minősítő köznevelési szakértő, aki az „Útmutató” előírásait betartva, figyelembe veszi az adott óvoda helyi pedagógiai rendszerét?!
„Oxfordi vita” típusú szekció
Vitaindító: Sóváriné Kiss Erika köznevelési szakértő, mesterpedagógus, az Óvodavezetők Országos Szakmai Egyesületének elnöke, intézményvezető – Bekecsi Általános Művelődési Központ, Lurkó-ház Napköziotthonos Óvoda, Művelődési Ház
Moderátor: Petránné Képes Gizella köznevelési szakértő, óvodavezető – Miskolci Batsányi János Óvoda
Egy óvodavezetői életpályán átívelő, azon túlmutató tehetséggondozó program bevezetésének, fejlesztésének útja, jövőképe
Interaktív szekció
Előadó: Jarasovics Lászlóné nyugalmazott óvodavezető, köznevelési szakértő, mesterpedagógus, TP akkreditációs szakértő
Moderátor: Petránné Képes Gizella köznevelési szakértő, óvodavezető – Miskolci Batsányi János Óvoda
2. SZEKCIÓ
ISKOLAI NEVELÉS–OKTATÁS
2019. NOVEMBER 6. (SZERDA)
Tartalomfejlesztés
Pálfi Erika főosztályvezető – Emberi Erőforrások Minisztériuma Oktatásért Felelős Államtitkárság Köznevelési Tartalomfejlesztési Főosztály
Természettudományok – TÁG-ra nyílt szemmel
Fenyősné Kircsi Amália intézményvezető – Tóth Árpád Gimnázium
Az EFOP-3.1.7-16-2016-0001 Esélyteremtés a köznevelésben kiemelt projekt eddig elért eredményei és a továbblépés lehetőségei a végzettség nélküli iskolaelhagyás és a tanulói lemorzsolódás visszaszorítása tekintetében
Metka Katalin szakmai vezető – Oktatási Hivatal, EFOP-3.1.7-16-2016-0001 Esélyteremtés a köznevelésben kiemelt projekt
Pólya Tamás szakmai szakértő – Tabuk nélkül és Surranópálya program
Baráth Szabolcs szakmai szakértő – Tanoda program
Igazi esély – valós lehetőség a Debreceni Tankerületi Központban, azaz esélyteremtés a gyakorlatban
Pappné Gyulai Katalin tankerületi igazgató – Debreceni Tankerületi Központ
Dr. Vántus Andrásné igazgatóhelyettes, szakmai vezető – Debreceni Tankerületi Központ Köznevelési, Jogi és Humánpolitikai Főosztály
3. SZEKCIÓ
SZAKKÉPZÉS
Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal (NSZFH)
2019. NOVEMBER 6. (SZERDA)
Végzettség nélküli iskolaelhagyás csökkentése
KRÉTA ESL
A kompetenciamérés eredményei
Rugalmas tanulási utak a szakképzésben
Hámori Éva főigazgató – Debreceni Szakképzési Centrum
Hudacsek Lászlóné főosztályvezető – Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal Intézményirányítási Főosztály
Az új szakképzési törvény
Változás a szakmák jegyzékében
Pályaorientációs feladatok
Irány a technikum!
Vitaindító előadás és beszélgetés
Dr. Hafiek Andrea főosztályvezető – Innovációs és Technológiai Minisztérium Szak- és Felnőttképzési Szabályozási Főosztály
Dr. Kovács Miklós, az Ágazati Készségtanács tagja; duális képzési szakértő – Nemak Győr Kft.
Kulcsár Szilvia főigazgató – Székesfehérvári Szakképzési Centrum
Kummer Zoltán, az Európai Szakképzési Hét magyarországi nagykövete; oktatási vezető – Legrand Magyarország Zrt.
Dr. Magyar Zita szakmai elnökhelyettes – Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal
Papp Erika projektmenedzser – Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal, GINOP-6.2.4-VEKOP-16-2017-00001 – A 21. századi szakképzés és felnőttképzés minőségének, valamint tartalmának fejlesztése című kiemelt projekt
4. SZEKCIÓ
MŰVÉSZETI NEVELÉS
UNI-V-ARTS Konzorcium
2019. NOVEMBER 6. (SZERDA)
A designgondolkodás iskolai bevezetése – pedagógus szerep
Pallag Andrea adjunktus – Moholy-Nagy Művészeti Egyetem
A Színház- és Filmművészeti Egyetem módszertani fejlesztései
Körömi Gábor, a színházi munkacsoport tagja – Színház- és Filmművészeti Egyetem
Tóth Miklós, a színházi munkacsoport tagja – Színház- és Filmművészeti Egyetem
A Magyar Táncművészeti Egyetem szakmai programjának előrehaladása
Gáspár Emese stratégiai menedzser – Magyar Táncművészeti Egyetem
A rendszerfejlesztés eredményei a néptánc tanszakon
Demarcsek Györgyné intézményvezető – Vásárhelyi László Alapfokú Művészeti Iskola, Nyíregyháza, pilot program kidolgozó – Magyar Táncművészeti Egyetem
Innovatív fejlesztések eredményei a zeneoktatás területén
Dr. Benkő Szabolcs igazgató – Bartók Béla Zeneművészeti és Hangszerészképző Gyakorló Szakgimnázium, Budapest; szakmai vezető – Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem
A Magyar Képzőművészeti Egyetem szakmai programja
Szűcs Tibor igazgató – Képző- és Iparművészeti Szakgimnázium, Budapest; szakmai vezető – Magyar Képzőművészeti Egyetem
Fejlesztési lehetőségek az alapfokú művészetoktatás képző- és iparművészeti ágán
Baranyai Zoltán Józsefné, az alapfokú művészetoktatás vizuális tanszakainak szakmai fejlesztője – Magyar Képzőművészeti Egyetem
A közoktatást segítő vizuális művészeti nevelés lehetőségei az általános iskolában
Bodóczky István, a hátránykompenzáció és művészettel nevelés szakmai fejlesztője – Magyar Képzőművészeti Egyetem
5. SZEKCIÓ
A JELEN KULCSA:
DIGITÁLIS KOMPETENCIÁK & ADATALAPÚ DÖNTÉSEK
Digitális Jólét Nonprofit Kft.
Digitális Pedagógiai Módszertani Központ (DPMK)
2019. NOVEMBER 6. (SZERDA)
Mit kell(ene) tudnia az állampolgárnak? – A digitális kompetencia keretek funkciója, a fejlesztés lehetséges útjai, a hazai fejlesztés jelenlegi helyzete és kapcsolódásai más fejlesztésekhez
Tót Éva senior digitálispedagógiai szakértő – Digitális Jólét Nonprofit Kft. Digitális Pedagógiai Módszertani Központ
Pedagóguskompetenciák a digitalizálódó oktatási terekben – Mit lehet kezdeni a digitális technológiákkal a változó tudáselvárások között?
Dr. Bajzáth Angéla digitálispedagógiai szakértő – Digitális Jólét Nonprofit Kft. Digitális Pedagógiai Módszertani Központ
Monitoring rendszer a fejlesztéspolitika szolgálatában – Magyarország Digitális Oktatási Stratégiájának megvalósítását nyomon követő monitoring rendszer bemutatása
Salomvári György senior rendszertervezési szakértő – Digitális Jólét Nonprofit Kft. Digitális Pedagógiai Módszertani Központ
Oktatás az MI-érában – Hogyan működik egy iskola a tanulóalgoritmusok korában?
Szilágyi Ádám adatelemzési szakértő – Digitális Jólét Nonprofit Kft. Digitális Pedagógiai Módszertani Központ
6. SZEKCIÓ
A DIGITÁLIS ISKOLA DIGITÁLIS?
Digitális Jólét Nonprofit Kft.
Digitális Pedagógiai Módszertani Központ (DPMK)
2019. NOVEMBER 6. (SZERDA)
Digitális Témahét 2020 – Hogy kerülhetünk fel a digitális pedagógia térképére?
Dr. Főző Attila László senior digitális fejlesztő – Digitális Jólét Nonprofit Kft. Digitális Pedagógiai Módszertani Központ
Tarné Éder Marianna igazgatóhelyettes – Újpesti Csokonai Vitéz Mihály Általános Iskola és Gimnázium, a „Digitális Témahét 2019” intézményi fődíjának nyertese
Fogadóóra Angliában és Finnországban – Nemzetközi tanulmányutak hatása az intézményi digitális átalakulásra
Frész Attila digitális fejlesztő – Digitális Jólét Nonprofit Kft. Digitális Pedagógiai Módszertani Központ
Jánossy Zsolt digitális fejlesztő – Digitális Jólét Nonprofit Kft. Digitális Pedagógiai Módszertani Központ
Digitális átmenet az iskolában – Digitális Névjegy Rendszer
Genáhl Krisztina Judit vezető digitális fejlesztési szakértő – Digitális Jólét Nonprofit Kft. Digitális Pedagógiai Módszertani Központ
Frész Attila digitális fejlesztő – Digitális Jólét Nonprofit Kft. Digitális Pedagógiai Módszertani Központ
Az Olvasó Nemzet Program bemutatása
Farkas Andrea senior digitális fejlesztő – Digitális Jólét Nonprofit Kft. Digitális Pedagógiai Módszertani Központ
7. SZEKCIÓ
EZT CSINÁLJUK, ÍGY CSINÁLJUK!
(GYAKORLATI ÍZELÍTŐ A 3.2.15-ÖS PROJEKT „TERMÉKEIBŐL”)
Oktatási Hivatal (OH)
2019. NOVEMBER 6. (SZERDA)
Így tervezzünk nem formális alkalmakat!
Milánkovics Ibolya alprojekt szakmai vezető – Oktatási Hivatal
Fási Andrea szakmai vezető – Oktatási Hivatal
Új mérési területek (természettudomány, médiaműveltség)
Ostorics László alprojekt szakmai vezető – Oktatási Hivatal
Digitális kompetenciák a pedagógusminősítésben (Próbálja ki magát!)
Dr. Szikora Ágnes főosztályvezető – Oktatási Hivatal Tanügyigazgatási és Köznevelési Hatósági Főosztály
8. SZEKCIÓ
AZ ESÉLYTEREMTÉS INTÉZMÉNYI KAPCSOLATAINAK LEHETŐSÉGEI ÓVODÁTÓL KÖZÉPFOKIG
Oktatási Hivatal (OH)
2019. NOVEMBER 6. (SZERDA)
A hálózati munka lehetőségei az intézményfejlesztés folyamatában
Bessenyeiné Tóth Tünde témavezető – Oktatási Hivatal, EFOP-3.1.5-16-2016-00001 A tanulói lemorzsolódással veszélyeztetett intézmények támogatása kiemelt projekt
Az esélyteremtő óvoda kapcsolatrendszere, a hátránykompenzáció lehetőségei az óvodák külső kapcsolataiban
Csepregi Eszter szakmai vezető – Oktatási Hivatal, EFOP-3.1.3-16-2016-00001 Társadalmi felzárkózási és integrációs köznevelési intézkedések támogatása kiemelt projekt, „Esélyteremtő óvoda”
Kardosné Nagy Mária óvodavezető – Pósa utcai Óvoda, Debrecen
A partnerkapcsolatok erősítése az esélyteremtés érdekében az óvodától a középfokig
Dános Zsolt szakmai vezető – Oktatási Hivatal, EFOP-3.1.5-16-2016-00001 A tanulói lemorzsolódással veszélyeztetett intézmények támogatása kiemelt projekt
Esélyegyenlőséget szolgáló tevékenységek a tehetséggondozás területén
Barta József igazgató – Edelényi Szent Miklós Görögkatolikus Általános Iskola, Óvoda és Alapfokú Művészeti Iskola
Az esélyteremtés intézményi kapcsolatainak lehetőségei óvodától középfokig
Moderált beszélgetés, jó gyakorlatok megosztása a szekció-előadások alapján
Moderátor:
Merklné Kálvin Mária főosztályvezető – Oktatási Hivatal, Pedagógiai-szakmai Szolgáltatások Koordinációs Főosztálya
Részt vevő szakértők és intézmények:
Csepregi Eszter szakmai vezető – Oktatási Hivatal, EFOP-3.1.3-16-2016-00001 Társadalmi felzárkózási és integrációs köznevelési intézkedések támogatása kiemelt projekt, „Esélyteremtő óvoda”
Bessenyeiné Tóth Tünde témavezető – Oktatási Hivatal, EFOP-3.1.5-16-2016-00001 A tanulói lemorzsolódással veszélyeztetett intézmények támogatása kiemelt projekt
Dános Zsolt szakmai vezető – Oktatási Hivatal, EFOP-3.1.5-16-2016-00001 A tanulói lemorzsolódással veszélyeztetett intézmények támogatása kiemelt projekt
Kardosné Nagy Mária óvodavezető – Pósa utcai Óvoda, Debrecen
Barta József igazgató – Edelényi Szent Miklós Görögkatolikus Általános Iskola, Óvoda és Alapfokú Művészeti Iskola
Gulyásné Pócsik Alexandra óvodapedagógus – Szabadságtelepi Óvoda, Debrecen
9. SZEKCIÓ
A Klebelsberg Központ (KK) SZEKCIÓJA
2018. NOVEMBER 7. (SZERDA)
Digitális kompetencia fejlesztése a közoktatásban (EFOP-3.2.4 projekt és KRÉTA)
Hajnal Gabriella elnök – Klebelsberg Központ
Az új gazdálkodási keretrendszer
Vertetics Ádám gazdasági elnökhelyettes – Klebelsberg Központ
Szakmai feladatok – deszegregáció
Péterffy Balázs szakmai elnökhelyettes – Klebelsberg Központ
10. SZEKCIÓ
ÚJ TANESZKÖZÖK AZ EKE OFI KÍNÁLATÁBAN
EFOP-3.2.2-VEKOP-15-2016-00001
Eszterházy Károly Egyetem Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet
2019. NOVEMBER 6. (SZERDA)
Taneszközök a tanulásban akadályozott enyhe fokú SNI (sajátos nevelési igényű) tanulók oktatásához
Kóródi Bence központvezető, főszerkesztő – Eszterházy Károly Egyetem Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet
Taneszközök a tanulásban és értelmileg akadályozott középsúlyos SNI (sajátos nevelési igényű) tanulók oktatásához
Meszéna Tamásné gyógypedagógus, SNI pedagógiai szakértő – Eszterházy Károly Egyetem Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet
Egy kattintásra a megoldástól – gyógypedagógiai lehetőségek a digitális térben
Baranyai Andrea témavezető – Eszterházy Károly Egyetem Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet
Horváthné Ligeti Kinga gyógypedagógus, SNI pedagógiai szakértő – Eszterházy Károly Egyetem Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet
Z-generáció az SNI oktatásban – hatékony multimédiás és interaktív tanulás értelmileg akadályozott diákok számára
Takács Ádám témavezető – Eszterházy Károly Egyetem Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet
Nagyová Rita gyógypedagógus, SNI pedagógiai szakértő – Eszterházy Károly Egyetem Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet
11. SZEKCIÓ
A KOMPLEX ALAPPROGRAM MEGVALÓSÍTÁSÁNAK SZAKMAI TÁMOGATÓ RENDSZERE ÉS
A PROGRAM ELSŐ EREDMÉNYEI
Eszterházy Károly Egyetem Komplex Alapprogram
2019. NOVEMBER 6. (SZERDA)
A Komplex Alapprogram képzési portfoliója és Szakmai Támogató Rendszere
A Komplex Alapprogram vizsgálati módszerei
Dr. Török Balázs tudományos főmunkatárs, a Mérés, Értékelés Munkacsoport vezetője – Eszterházy Károly Egyetem Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet, Eszterházy Károly Egyetem Komplex Alapprogram
A Komplex Alapprogram továbbképzései – igények és megvalósulás
Dr. Szemerszki Marianna tudományos főmunkatárs – Eszterházy Károly Egyetem Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet, Eszterházy Károly Egyetem Komplex Alapprogram
A tanári énhatékonyság mérése a Komplex Alapprogram kapcsán
Dorner László tanársegéd – Eszterházy Károly Egyetem Pszichológia Intézet, Eszterházy Károly Egyetem Komplex Alapprogram
A tanítással, tanulással kapcsolatos attitűdök és gyakorlatok változása a Komplex Alapprogram bevezetésének első évében
Dr. Sági Matild tudományos főmunkatárs – Eszterházy Károly Egyetem Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet, Eszterházy Károly Egyetem Komplex Alapprogram
A Komplex Alapprogram első eredményei
Komplex Alapprogram szülői szemmel
Dr. Imre Nóra tudományos munkatárs – Eszterházy Károly Egyetem Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet, Eszterházy Károly Egyetem Komplex Alapprogram
Tanulói vizsgálatok a Komplex Alapprogram bevezetésének első évében
Prof. Dr. Józsa Krisztián egyetemi tanár – Szegedi Tudományegyetem Neveléstudományi Intézet
A Komplex Alapprogram a fenntartói tapasztalatok tükrében
Dr. Jankó Krisztina tudományos főmunkatárs – Eszterházy Károly Egyetem Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet, Eszterházy Károly Egyetem Komplex Alapprogram
A DFHT/KIP tanítási-tanulási stratégia a kipróbálási szakaszban
Dr. Kállai Gabriella tudományos főmunkatárs – Eszterházy Károly Egyetem Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet, Eszterházy Károly Egyetem Komplex Alapprogram
Dr. Imre Nóra tudományos munkatárs – Eszterházy Károly Egyetem Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet, Eszterházy Károly Egyetem Komplex Alapprogram
12. SZEKCIÓ
TEHETSÉGGONDOZÁS
Nemzeti Tehetség Központ (NTK)
2019. NOVEMBER 6. (SZERDA)
Tehetség és időbeliség
Elter András szakmai vezető – Nemzeti Tehetség Központ, Tehetségek Magyarországa Program
Az egyéni tehetségmentorálás tapasztalatai a Minősített Tehetséggondozó Műhelyekben
Kovács Zsolt szakmai alprojektvezető – Nemzeti Tehetség Központ, Tehetségek Magyarországa Program
Csősz Tímea tehetségmentor – Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája, Minősített Tehetséggondozó Műhely
Iskolai tehetséggondozás a természetben – egy pedagógus-továbbképzés tanulságai
Dr. Varga Attila tréner – Nemzeti Tehetség Központ, Tehetségek Magyarországa Program; központvezető – Eszterházy Károly Egyetem Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet Intézményfejlesztési Programok Központja
Egy hazai fejlesztésű kreativitás teszt felhasználása hátrányos helyzetű tanulók kiemelkedő képességeinek azonosításához
Dr. Szitó Imre kutató – Nemzeti Tehetség Központ, Tehetségek Magyarországa Program
Rákóczi Emese kutató – Nemzeti Tehetség Központ, Tehetségek Magyarországa Program
13.SZEKCIÓ
KÖZNEVELÉSI SZAKÉRTŐK A TUDÁSALAPÚ TÁRSADALOMÉRT
Köznevelési Szakértők Országos Egyesülete (KÖSZOE)
2019. NOVEMBER 6. (SZERDA)
Vezetői pályázatok javasolt szerkezete, szakértői tapasztalatok alapján
Virágné Nagy Éva alelnök – Köznevelési Szakértők Országos Egyesülete; igazgatóhelyettes – Szabadság Sugárúti Általános Iskola, Budapest
Jurecz Emil főtitkár – Köznevelési Szakértők Országos Egyesülete; igazgató – Szabadság Sugárúti Általános Iskola, Budapest
Tanfelügyelet új köntösben
Gerendás János osztályvezető – Oktatási Hivatal Tanügy-igazgatási és Köznevelési Hatósági Főosztály Tanfelügyeleti Osztály
Új kompetenciák, attitűdök a pedagógusminősítési eljárásban
Marosi Katalin osztályvezető – Oktatási Hivatal Tanügy-igazgatási és Köznevelési Hatósági Főosztály Pedagógusminősítési Osztály
A tankerületi vezetők feladatai és lehetőségei az intézményi tanfelügyelet eredményeként elkészített intézményi intézkedési terv alapján
Péterffy Balázs szakmai elnökhelyettes – Klebelsberg Központ
Az intézkedési terv feldolgozásának gyakorlata egy tankerületben
Fodor Gábor tankerület-igazgató – Ceglédi Tankerületi Központ
Fórum: Az intézkedési terv megvalósításának gyakorlata, problémái
Vezeti: Bella Tibor elnök – Köznevelési Szakértők Országos Egyesülete
14.SZEKCIÓ
KINCSEM NEMZETI LOVAS PROGRAM
Agrárminisztérium Miniszteri Kabinet
2019.NOVEMBER 6. (SZERDA)
A Kincsem – Nemzeti Lovas Program köznevelési szemmel
Dallos Gyula miniszteri biztos – Agrárminisztérium Miniszteri Kabinet
A test, a szellem és a lélek magasabb szintű harmóniája
Győrffy-Villám András agrármérnök, egyetemi oktató, hagyományőrző dandár tábornok, ügyvezető – Falcon Hungary Kft.