Pályázat általános iskolák és középiskolák számára
Megjelent az EFOP 3.2.3 és a VEKOP 7.3.3-17 „Digitális környezet a köznevelésben” című pályázati felhívás általános iskolák és középiskolák számára a digitális oktatás pedagógiai eszközrendszerének és támogató környezetének kialakítására.
A felhívások célja, hogy olyan, a digitális pedagógiai módszertani csomagokra épülő pilot programokat valósítson meg, amelyek elterjeszthetőek a teljes köznevelési rendszerben a pedagógusok digitális felkészültségének, módszertani kultúrájának növelése, a mindennapi pedagógiai munka során az IKT-használat erősítése és elsősorban a digitális és egyéb kulcskompetenciák hatékonyabb fejlesztése érdekében.
Célcsoportok:
Az EFOP 3.2.3 felhívás esetében a kevésbé fejlett régiókban, a VEKOP 7.3.3-17 felhívás esetén a Közép-magyarországi Régióban:
- a nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvény (a továbbiakban: Nkt.) 7. § (1) b), c), h), j) szerinti alábbi köznevelési intézmények tanulói, pedagógusai, szakemberei:
- általános iskola
- gimnázium
- alapfokú művészeti iskola
- gyógypedagógiai, konduktív pedagógiai nevelési-oktatási intézmény (kivéve szakiskola, készségfejlesztő iskola, és fejlesztő nevelést-oktatást végző iskola)
- az Nkt. 20. § (1) bekezdés c), d), f) pontjai szerinti, alábbi többcélú intézmények előző pontban felsorolt intézményegységeinek tanulói, pedagógusai, szakemberei:
- egységes iskola vagy összetett iskola,
- közös igazgatású köznevelési intézmény,
- egységes gyógypedagógiai, konduktív pedagógiai módszertani intézmény
A pályázati felhívások a https://www.palyazat.gov.hu oldalon az alábbi linken olvashatók:
EFOP-3.2.3-17 Digitális környezet a köznevelésben
VEKOP-7.3.3-17 Digitális környezet a köznevelésért
A projekt keretében – a 7. számú mellékletben található Módszertani és műszaki útmutatóban foglaltak figyelembe vételével – az alábbi kötelező tevékenységek támogathatók.
A tanulást-tanítást támogató digitális kompetenciák fejlesztését támogató eszközöknek és módszereknek széles körben történő megismertetése és alkalmazása érdekében az alábbiak közül legalább egy területet támogató digitális pedagógiai eszköz és/vagy módszer adaptálását, implementálását és tanítási-tanulási gyakorlatba történő beépítését kell elvégezni:
- a matematikai kompetencia fejlesztésének támogatása;
- a szövegértés fejlesztésének támogatása;
- a természettudományos megismerés támogatása;
- a problémamegoldó gondolkodás fejlesztésének támogatása;
- a kreativitás fejlesztése.
A támogatást igénylőknek a fenti célokhoz illeszkedően olyan módszertani csomagot kell összeállítaniuk vagy választaniuk, majd teljes körűen megvalósítaniuk, amelynek tevékenységei lefedik a kötelező tevékenységeket.
A digitális módszertani csomagokhoz a „Módszertani és műszaki útmutató 4. pontja szerint” ajánlások találhatók a Digitális Pedagógiai Módszertani Központ oldalán: dpmk.hu.
A National Instruments oktatási megoldásai a Suliszerviz Pedagógiai Intézet szakmai támogatásával a következő tantárgyakra fókuszálnak:
- Számítástechnika
- Matematika
- Fizika
- Kémia
- Biológia
Az NI termékek hatékony eszközöket biztosítanak az oktatók számára a STEM (tudomány, technológia, mérnöktudomány, matematika) oktatás fogalmainak játékos bevezetéséhez, a digitális kompetencia fejlesztéséhez és a gyakorlati, projekt-alapú tanulás megvalósításához.
Az NI myDAQ egy költséghatékony mérő- adatgyűjtő eszköz, mely lehetőséget biztosít a diákoknak, hogy bárhol és bármikor valós jeleket mérhessenek és analizálhassanak. Az NI myDAQ kompakt és hordozható, így a laborból kilépve a diákok tovább folytathatják a tanulást és kutatást, mindezt ipari szabványoknak megfelelő eszközökkel és metódusokkal.
Az NI LabVIEW egy grafikus programozási környezet, mellyel a myDAQ eszköz nyújtotta hardveres megoldáshoz egyszerű, intuitív és személyre szabható program készíthető. A mintaprogramok azonnal futtatható mérésein túl a LabVIEW és myDAQ kombinációjában a tanárok és diákok egyedi méréseket és analíziseket hajthatnak végre.
A National Instruments által kifejlesztett eszközök, fejlesztési környezetek és szoftverek alkalmasak a:
- a matematikai kompetencia fejlesztésének támogatására;
- a természettudományos megismerés támogatására;
- a problémamegoldó gondolkodás/kreativitás fejlesztésének támogatására.
A Suliszerviz Pedagógiai Intézet a csomag mellé akkreditált pedagógus-továbbképzéseket és szakértői, mentori támogatást ajánl a csomagot választók számára.
Hazai és nemzetközi eredmények, gyakorlati tapasztalatok:
- NI műszaki oktatás referenciák.pdf
- http://www.ni.com/hu-hu/community.html
- http://hungary.ni.com/labview-verseny (ez a versenyünk évente 540 fő körüli diákot mozgat meg)
- http://k12lab.com/
- http://www.ni.com/academic/k12
- https://www.youtube.com/watch?v=RsD2tHbuAF4
Szakembereink részletes tájékoztatást nyújtanak az érdeklődők számára:
- szakmai háttér: Vizi Tibor, 20/519-1158, Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.,
- pályázattal kapcsolatos információk: Balázsi Tünde, 20/914-1743, Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát..
Digitális környezet a köznevelésben (EFOP-3.2.3-17) |
A matematikai |
A természettudományos megismerés támogatása |
A kreativitás/ problémamegoldó gondolkodás fejlesztésének támogatása |
|
|
|
A matematikai kompetencia fejlesztésének támogatása középiskolában a LabVIEW szoftver alkalmazásával
|
A természettudományos megismerés támogatása középiskolában a LabVIEW szoftver alkalmazásával
|
|